Velika frekvencija metroa, autobusa i tramvaja, brojne ponude za korišćenje automobila i bicikala od strane više osoba (Car- / Bike-Sharing) i udeo javnog prevoza od 39 odsto u ukupnom saobraćaju, prednosti su sa kojima se glavni grad Austrije istakao u aktuelnoj studiji koju su sproveli međunarodna agencija za strategije i inovacije “Arthur D. Little” i Međunarodna asocijacija za transport (UITP).U okviru studije “The Future of Urban Mobility 2.0” upoređena su sredstva prevoza najvažnijih svetskih gradova u pogledu iskorišćenosti i modernizacije. Ocenje su takođe i kategorije ekologija, finansijska stimulacija u vezi sa korišćenjem javnog prevoza i količina saobraćaja na ulicama.
Velika frekvencija metroa, autobusa i tramvaja, brojne ponude za korišćenje automobila i bicikala od strane više osoba (Car- / Bike-Sharing) i udeo javnog prevoza od 39 odsto u ukupnom saobraćaju, prednosti su sa kojima se glavni grad Austrije istakao u aktuelnoj studiji koju su sproveli međunarodna agencija za strategije i inovacije “Arthur D. Little” i Međunarodna asocijacija za transport (UITP).
U okviru studije “The Future of Urban Mobility 2.0” upoređena su sredstva prevoza najvažnijih svetskih gradova u pogledu iskorišćenosti i modernizacije. Ocenje su takođe i kategorije ekologija, finansijska stimulacija u vezi sa korišćenjem javnog prevoza i količina saobraćaja na ulicama.
Sa 56 poena Beč je postigao vrhunski rezultat i svrstao se u prvih pet gradova po stanju mobilnosti. U poređenju sa prošlom studijom iz 2011. godine, Beč se poboljšao za tri mesta. Prvo mesto zauzeo je Hongkong, a od evropskih gradova među prvih pet svrstali su se još Štokholm, Amsterdam i Kopenhagen.
Kompletnu studiju možete pronaći ovde.